درباره ما

زندگی نامه آیت الله حیدری :

ایشان به سال ۱۳۳۵ هـ.ش (۱۳۷۶ ه.ق) در کربلاى معلّى دیده به جهان گشود. از دوران نوجوانی در کنار دروس رسمی به مباحث حوزوی علاقه مند شده و در دروس فقهی اصولی برخی بزرگان شرکت می نمود. در زمینۀ اجتماعی و سیاسی نیز فعالیت هایی داشته که منجرّ به تعقیبشان از سوی رژیم بعث عراق گردید و در نهایت مجبور به ترک وطن شده و در شهر مقدّس قم رحل اقامت افکند. آیت الله حیدری برادر سه شهید است که به دست رژیم ظالم بعث به مقام شهادت نائل گشتند.

خدمت علمی به مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) افتخار و موهبتی الهی است که نصیب تعدادی از بزرگان علم و دانش می شود. این مهم، از طریق انس با آیات و روایات شریفه و صرف عمر در تدّبر و اندیشیدن در آنها حاصل می گردد و نیاز به جَهد و تلاش شبانه روزی در کسب علوم و معارف مختلف اسلامی اعمّ از تفسیر و حدیث و فقه و اصول و عرفان و فلسفه و کلام و اخلاق و تربیت و غیره دارد.

علامه حیدری ابتدا در کربلاى معلّى و سپس در نجف اشرف به کسب علم از محضر علماء و فقهای آن روزگار مبادرت ورزیدند. از اساتید بنامشان در آن دوره می توان به حضرات آیات شهید سید محمدباقر صدر، سید ابوالقاسم خوئی، میرزا علی غروی و سید نصرالله مستنبط (رحمهم الله) اشاره نمود. در این میان، بیش از همه از روش علمی و نیز شخصیت اجتماعى شهید صدر (ره) تأثیر پذیرفتند تا جایی که از وکلای شرعی ایشان در کربلا گشتند. تأثیرپذیری ایشان از مبانی فکری آن شهید سعید، در بسیاری از آثار علمی شان نیز مشهود است. برای مطالعه بیشتر زندگی نامه کلیک کنید .

در این وب سایت قصد داریم آثار آیت الله سید کمال حیدری را برای فروش قرار دهیم .

نام و نام خانوادگی صاحب امتیاز : سید محمد باقر علوی تهرانی